Klitoris Estetiği

Ayrıntılı Ultrason | Minegül Eben - Hizmetler

Klitoris Nedir?

Klitoris, vulvanın üst kısmında bulunan bezdir ve kadın cinselliğinin ve zevkinin hayati bir parçasıdır. Pek çok insanın bilmediği şey, cinsel organınızın dışında küçük bir yumru gibi görünse de, aslında vajinanıza kadar uzanmasıdır. Klitoral başlık (veya prepus), klitorisin dış kısmını kaplayan deridir ve klitorisi sürtünmeden korumak için tasarlanmıştır. Klitorisin sürekli olarak sürtünmesi aşırı uyarılmaya, ağrıya veya duyarsızlaşmaya neden olabilir, bu nedenle klitoris kadın anatomisinin önemli bir parçasıdır. Bazı kadınlarda klitoral başlıkta doku fazlalığı bulunur ve bu da cinsel organlarınızın görünümünde rahatsızlık yaratabilir.

Klitoris estetiği nedir?

Klitoris estetiği, klitoral başlığınızı oluşturan derinin genel boyutunu ve uzunluğunu azaltmak için yapılan cerrahi bir operasyondur. Bu operasyon, klitoral başlığın çıkıntısını azaltır, görünümü iyileştirir ve dış genital bölgenizin geri kalanıyla daha orantılı hale getirir. Tek başına veya labioplasti ile birlikte yapılabilir. Klitoral başlık küçültme ameliyatının amacı, klitoral başlığın işlevini etkilemeden görünümünü iyileştirmektir. Dokunun fazla kıvrımları veya uzunluğu kırpılır, bu da daha az belirgin görünmesini sağlarken aynı zamanda klitorisi uygun şekilde korumak için yeterli deri bırakır.

Klitoris estetiği nasıl yapılır?

Tek başına yapılırsa, klitoral başlık küçültme ameliyatı yaklaşık bir saat sürer ve tipik olarak lokal anestezi kullanılarak yapılan ayakta tedavi operasyonudur. Cerrahınız, fazla dokuya erişebilecekleri, klitoris üzerindeki derinin çıkıntısını azaltacakları klitoris başlığında bir kesi yaparak başlayacaktır. Kesi daha sonra eriyen dikişler kullanılarak kapatılır. Kadın anatomisini ve kadınların cinsel organlarının işlevi veya görünümüyle ilgili sorunlar nedeniyle yaşayabileceği sorunları çözmek için yardımcı oluyoruz. Klitoral başlıktaki dokunun topaklanmasını önlemeye yardımcı olan dikiş tekniklerini kullanarak doğal görünen ve hissettiren sonuçlar elde edilebilir. Böylece genital bölgenizin doğal hatlarını korunur.

Klitoris estetiği sonrası süreç nedir?

İşlemden sonra bölgede hafif şişlik ve morlukların yanı sıra bazı geçici rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz.  Ameliyattan sonra en az bir ay işe ve diğer günlük aktivitelere dönmeden önce en az üç gün dinlenmeniz ve yorucu egzersiz veya cinsel ilişkiden kaçınmanız önerilir. Başlangıçta biraz uyuşukluk veya his kaybı olabilir, ancak bu da geçicidir ve şişlik azaldığında düzelecektir.

Klitoris estetiğinin faydaları nelerdir?

Klitoris estetiği, klitorisi kaplayan cilt miktarını azaltmak için yapılan kozmetik bir jinekolojik operasyondur. Bu fazla doku çıkarıldığında, kadınların cinsel olarak uyarılmaları ve sonunda tatmin olmaları daha kolaydır. Bununla birlikte, klitoral başlık küçültme, orgazm kalitesini artırmak için sadece bir vajinal gençleştirme operasyonu olarak hizmet etmez. Kadınları ameliyatı tercih etmeye sevk eden ikinci bir büyük fayda daha var! Büyük bir klitoral kapüşonlu kadınlar genellikle rahat kumaşlarda kendilerini rahatsız hissedeceklerdir. Rahatsızlığın yanı sıra, klitoral başlık uyluklara sürtünmeye meyilli olduğu için bir miktar ağrı da olabilir. Üçüncü bir fayda var! Klitoris estetiği ayrıca klitoral başlığın görsel çekiciliğini arttırmayı da üstlenir.
Bu nedenle, cinsel uyarılmayı iyileştirmenin yanı sıra, klitoral başlığın azaltılması, başlığın görsel çekiciliğini iyileştirir.

İzmir Klitoris estetik ameliyatı fiyatı nedir?

Uzatılmış veya aşırı büyük bir klitoral başlık güveninizi etkiliyorsa, size yardımcı olalım. Bir danışma randevusu ayarlamak için muayenehanemizi 0232 999 25 15 numaralı telefondan arayabilirsiniz.