Vajinal (Genital) Beyazlatma

Vajinal Beyazlatma | Minegül Eben - Hizmetler

Vajinal (Genital) Beyazlatma

Özel bölgeleriniz de dış görünümünüz kadar önemlidir. Birçok kadının dış genital bölgesinin rengi ve şekli konusunda güvensizlikleri olabilir. Bu durum yaşlanma, hormon dengesizlikleri, genetik nedenler ve çeşitli tüy alma tekniklerinin bir sonucu olabilir. Vajinal beyazlatma işlemi, pigmentasyonun giderilmesine yardımcı olabilecek ve dış genital bölgenizde pembe ve yumuşak görünüm sağlayan yeni bir prosedürdür.

Vajinal (genital) beyazlatma nedir?

Dış genital bölgelerdeki (bikini bölgesi) cilt, yaşlandıkça daha ince ve koyu hale gelir. Aynı zamanda tıraş ve ağdanın zamanla pigmentasyon üzerine olumsuz etkisi vardır. Pek çok kadın hiperpigmentasyon (renk koyulaşması) için güvenli ve etkili tedavi seçenekleri arar. Vajinal (genital) beyazlatma işlemi, cilt epitel tabakasında doku onarımını ve yeniden şekillenmeyi uyaran bir işlemdir.  Vajinal beyazlatma, etkileyici sonuçlara sahip olabilen düşük riskli bir işlemdir. Vajinal beyazlatma, dış genital bölgedeki koyu renkli dokuları kalıcı olarak gidermeyi amaçlar.

Vajinal (genital) beyazlatma işlemi nasıl yapılır?

Vajinal cilt hassastır ve kızarıklıklara, alerjilere ve koyu lekelere eğilimlidir. Vajinal beyazlatma işlemi, duruma göre dört veya daha fazla seansta gerçekleştirilir ve genellikle her seansın tamamlanması 10-15 dakika sürer. Lazer kullanımı ile hassas bölgede bulunan melanin hücrelerinin uzaklaştırılması amaçlanır ve bu sayede istenmeyen renklenmenin kaynağı tedavi edilir. İşlem randevu alındıktan sonra gerçekleştirilir ve lokal anestezi ile yapılır.

Kimler vajinal beyazlatma işlemi yaptırmalıdır?

Bazı hastalar derilerinde artan bir pigmente eğilimlidir. Vücudun bazı bölgeleri, mons pubis, kasık ve dış genital bölgeler gibi, diğer bölgelere göre hiperpigmentasyona daha yatkındır. Bu bölgelerde hiperpigmente cildiniz varsa, vajina ve dış genital bölge rengini açma tedavisi için iyi bir adaysınız.

Vajinal (genital) beyazlatma işlemi sonrası süreç nasıldır?

Vajinal beyazlatma hayatın her kesiminden kadınlar arasında popülerlik kazanarak zamanın ruhuna cesur bir giriş yapmaya başladı. Eğitimli bir kadın doğum uzmanının gözetiminde en güvenli, en hijyenik koşulların dışında asla vajinal beyazlatma girişiminde bulunmamak çok önemlidir. Vajinal beyazlatma sonrası dönemde, bölgenin hijyenik bakımına özel önem verilmelidir.

Tedaviden sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz. İlk cinsel ilişkiye seanstan 1 hafta sonra izin verilir. Ayrıca sıkı iç çamaşırı giymemeniz, havuz, hamam, SPA gibi faaliyetlerden uzak durmanız önerilir.

Vajinal beyazlatmanın faydaları nelerdir?

  • Kendinize olan güveninizi artırır.
  • Vajinal güzelliği artırır. Tedaviden sonra hastalar vajinal hiperpigmentasyonda %50-90 oranında bir azalma bekleyebilirler.
  • Seks hayatınızı iyileştirir. Bu prosedür, estetik, işlevsel ve cinsel olarak ferahlık duygusunun geri kazanılmasına yardımcı olabilir.

Vajinal beyazlatmanın yan etkileri var mı?

İşlemden sonraki birkaç gün kaşıntı ve hafif yanma hissedebilirsiniz. Ancak bunlar geçicidir ve bu rahatsızlık hissini gidermek için bazı kremler kullanılabilir.

Vajinal beyazlatma ne kadar ağrılıdır?

İşlem lokal anestezi altında yapıldığı için belirgin bir ağrı hissetmezsiniz. Sadece işlem sırasında hafif bir yanma ve batma hissi olabilir.

İşleminizden sonraki birkaç gün boyunca da ciltte tahriş, hafif yanma ve kaşıntı hissi devam edebilir. Bu dönemde doktorunuzun önerdiği merhemleri kullanabilirsiniz.

Vajinal beyazlatma öncesi hazırlık yapılmalı mı?

Tipik olarak herhangi bir hazırlık gerekmese de, bölgeye ağda veya lazer epilasyon uygulandıktan 10 gün sonra vajinal ağartma planlanabilir. Randevunuzdan en az 3 gün önce cinsel ilişkiden kaçının.

Vajinal beyazlatma sonrası bakım nasıl olmalıdır?

İlk işlemi takip eden yıl boyunca düzenli aralıklarla kontrole gelmek gereklidir.

Vajinal beyazlatma sonrası cinsel ilişki için ne kadar beklemeliyim?

Lazer tedavisinden sonra hafif kızarıklık ve şişlik olabileceğinden, doku tamamen iyileşene kadar, genellikle 7-10 gün cinsel aktiviteden kaçınmanız önerilir.

Evde yapılan vajinal beyazlatma işlemlerinin tehlikesi nedir?

Evde kullanılan vajinal beyazlatıcılar sıklıkla ağrı ve tahrişe, hatta  enfeksiyona ve yara izine neden olabilmektedir.

İzmir vajinal beyazlatma fiyatı ne kadardır?

İzmir vajinal beyazlatma ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat bilgisi almak için muayenehanemizi arayabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.